O nas

Witaj na naszej stronie. Jeśli tu trafiłeś, to znak, że jesteś wielbicielem psów, wspaniałych czworonogów, których niebywałe serce i wierność od wieków zachwyca i zadziwia filozofów oraz mędrców. Może już posiadasz swojego pupila, może dopiero go szukasz, a może jesteś hodowcą psów rasowych. Pamiętaj, że jakikolwiek cel przyświecał Twojej wizycie w naszych skromnych progach, zawsze chętnie porozmawiamy, wymienimy się doświadczeniami i nawiążemy kontakt z bratnią duszą, która kocha zwierzęta tak jak my.

W moim życiu psy były od zawsze.  Od czwartego roku życia miałam jamnika – pięknego przedstawiciela rasy z Międzyzdrojów o imieniu AREK. W dorosłym życiu zatęskniłam za tą rasą i już wraz z mężem zakupiliśmy w latach  80 ubiegłego wieku jamnika krótkowłosego, który nosił dumne imię FILEMON Labobo. Filemon, zwany przez nas domowo Arkiem okazał się prawdziwą pięknością, zdobywając złote medale w czasach, gdy jamniki dosłownie wypełniały ringi wystawowe  w całej Polsce. Konkurencja była ogromna i wymagająca. Niekiedy pięćdziesięciu innych samców walczyło o laury na jednym ringu. Ten nasz wierny towarzysz tak ujął nas za serce, że w domu pojawił się szybko drugi jamnik, tym razem szorstkowłosy, KAKTUS z Karatówki. Był to czas kiedy wciągnęliśmy się we inne aktywności kynologiczne – uczestniczyliśmy w pierwszych krakowskich pochodach jamników, które odbywają się aż do tej pory, próbowaliśmy także sił naszych pupili w próbach polowych. W tym czasie, dzięki zainteresowaniu tematem psów, poznaliśmy Panią Marię Krynicką, naszego mentora i nauczyciela, człowieka wielkiego serca i rozumu, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie, sędziego międzynarodowego grupy IV – jamników. Jej pasja okazała się naszą pasją i zrodziła przyjaźń, która trwała przez długie lata aż do jej śmierci.

Miłość, którą nosiliśmy w sercu do zwierząt od dzieciństwa, szybko przyniosła efekty w postaci kolejnego domownika - w 1986 roku pojawiła się w naszym domu rasa budząca w ówczesnych czasach dużą trwogę. Do tej pory, psy te, uważane są za bardzo agresywne, ale my dobrze wiedzieliśmy, że choć posiadają pewne trudne do poskromienia instynkty, wielką rolę odgrywa ich wychowanie. ALKA Herb, bullterierka, która wychowywała się z naszym 4-letnim dzieckiem była uosobieniem spokoju, wyrozumiałości i cierpliwości, a jej uroda, budząca w ludziach kontrowersje (dla nas zupełnie niezrozumiałe!) spowodowała, że z miejsca się w niej zakochaliśmy. Ponieważ w tym okresie pisałam pracę magisterską, jej tematem stały się bullteriery w Polsce – tak wielką fascynację wywołały u nas ta rasa.

Początek lat 90 to dla nas era Yorkshire Terierów, małych wojowniczych włochaczy, którzy nigdy nie mierzą sił na zamiary. Później nasz hodowla szybko zaczęła się rozrastać o nowe rasy, staliśmy się posiadaczami szpiców małych oraz miniaturowych, a kolejnym naszym krokiem był zakup pierwszego Shiba-Inu – KITSUNE No MUSUKO Xandrina – prawdziwego psiego samuraja, nadzwyczajnie inteligentnego, którego serce jednak przerastało rozum, a ambicje znacznie przewyższały niewielki wzrost. W tym samym czasie zawitały do na psy rasy beagle od Pani Lenki Frncowej z Czech. Lata 2000 to kolejne milowe kroki w naszym rozwoju – sprowadzenie Białych Owczarków Szwajcarskich - z Niemiec BEAUTY of White Energy oraz w 2007 z Francji CAJUSA of Trebon Berger Blanc– było dla nas całkowitą nowością, gdyż do tej pory tak dużej rasy nie posiadaliśmy. W naszym domu gościły również psy ras Siberian husky; chart rosyjski, westhighland white terier oraz cavalier king charles spaniel

Na tym jednak nie poprzestaliśmy i w latach 2000 rozpoczęliśmy również hodowlę kotów rasowych – Świętych Kotów Birmańskich, Kotów Brytyjskich oraz Maine Coon’ów.

Zdobyta wiedza oraz doświadczenie kynologiczne zaowocowały licznymi tytułami i wyróżnieniami na wystawach. Nasze pieski zdobyły między innymi  Interchampionaty, kilkadziesiąt Championatów Polski i Championatów Młodzieży Polski, Championaty Rumunii, Macedonii, Czarnogóry, Bałkanów i Grand Bułgarii. Możemy się również pochwalić tytułami : Zwycięzca Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Europy, Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Europy Wschodniej i Środkowej, Alpejsko - Adriatycki Zwycięzca (Alpen - Adria Winner) oraz wieloma tytułami Zwycięzca Rasy, NPwR (Najlepszy Pies w Rasie), NSwR (Najlepsza w Rasie), Zwycięzca Wystawy, CACIB, CWC.

Co jednak najważniejsze, przez te długie lata odkąd zaczęła się nasza piękna przygoda z czworonogami, poznaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, nawiązaliśmy także kontakty z hodowcami spoza polski, z Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Belgii, Rosji, Holandii, Chorwacji oraz Francji. Zaraziliśmy też wiele osób naszą pasją, a wiele z nich samodzielnie prowadzi teraz swoje własne hodowle. Wszystkich pozdrawiamy i dziękujemy serdecznie za pomoc oraz niejednokrotne wsparcie jakie okazaliście nam na tej często niełatwej, aczkolwiek niezmiennie pięknej drodze jaką jest prowadzenie hodowli psów rasowych.

KONTAKT
Email

hodowlaleo@interia.pl

Adres

Zembrzycka 7, 30-498 Kraków

Telefon

+48 506 027 963